Přejít na obsah

Časté dotazy

  • Pošlete nám Váš vyplněný dotazník, životopis a motivační dopis.
  • Pokud budete vhodným kandidátem na některou z našich pozic, budete pozván na osobní pohovor do naší personální kanceláře (Náměstí Hrdinů 4 - metro Pražského povstání).
  • Před pohovorem doporučujeme prostudovat stránky www.bis.cz a dozvědět se více informací o BIS a její činnosti.
  • Po příchodu vyplníte vstupní dotazník a pak se Vám již budou věnovat personalisté na osobním pohovoru.

Pokud postoupíte dál, tak Vás v následujícím období mimo jiné čeká:

  • Psychologické testování.
  • Na některé pozice praktické testování požadovaných kompetencí (Assessment Centre).
  • Bezpečnostní prověrka.
  • Zdravotní prohlídka v Ústřední vojenské nemocnici.
  • Fyzické testy (obtížnost fyzických testů závisí na pozici).
  • Individuální pohovor.

Nevadí, přijímací řízení k nám trvá cca půl roku a u nás mají otevřené dveře jak uchazeči s praxí, tak absolventi. Dokončené studium je tedy nutné ke dni nástupu (pokud pozice VŠ vzdělání vyžaduje).

Bohužel ne, dle zákona (č.361/2003Sb. Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů) důvody ukončení přijímacího procesu nesdělujeme.
Vzhledem k široké působnosti BIS se nedá jednoznačně odpovědět, uvítáme např. obory mezinárodní vztahy, technická studia, ekonomické zaměření, právnické obory..., ale dveře mají otevřené i zájemci z jiných oborů.
Zapracování nováčků na některé pozice je dlouhodobým procesem (i několik let), proto kariéra u BIS je myšlena především jako odborný růst na pozici, kdy se příslušník stává elitním odborníkem ve své profesi. Práce u nás je především posláním.
Ano, každý příslušník po nástupu absolvuje vstupní vzdělávací kurz, délka kurzu záleží na pozici (až 4 měsíce). Forma vzdělávání je internátního charakteru bez možnosti ubytování mimo vzdělávací středisko (po-pá). Součástí tohoto kurzu je seznámení s fungováním Služby a krom jiného i střelecký výcvik.

Příslušník BIS nesmí být členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které provozují podnikatelskou činnost. Jiná forma výdělečné činnosti obecně zakázána není, ale podléhá souhlasu služebního funkcionáře (nadřízeného). Nesmí však vést ke střetu zájmů osobních se zájmy služby, k ohrožení dobré pověsti BIS nebo k ohrožení důležitého zájmu služby.

V některých případech není ani souhlas s jinou výdělečnou činností nutný (např. znalecká, tlumočnická, pedagogická, literární či umělecká činnost) a postačí pouhé oznámení služebnímu funkcionáři (nadřízenému).

Konkrétně je jiná výdělečná činnost upravena v § 48 zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.

Standardní pracovní doba je 7:45 – 15:45 hod.. V případě potřeby je možné uvedené časy upravit odlišně, případně využít i pružnou dobu služby, pokud to zájem a charakter služby umožňuje. Úprava standardní pracovní doby podléhá souhlasu služebního funkcionáře.

Působnost BIS je celorepubliková, na pohovoru Vám bude sděleno pouze město, kde se pozice nachází. Pokud bude pozice v Praze a uchazeč je z jiného města, může využít ubytovnu BIS nebo si požádat o služební byt.
Ano, pokud je jazykový požadavek na pozici, BIS Vám umožní Vaše jazykové znalosti prohlubovat, případně se učit jiný jazyk, který pozice vyžaduje. Další vzdělávání nabízíme v oblasti, kterou potřebujete pro rozvoj znalostí souvisejících s Vaší pozicí.
Ano, nabízíme např. 30 dnů dovolené, možnost sportovního vyžití v našich objektech i mimo ně, zajištění lékařské péče, vlastní stravování (případně možnost využití stravenek), využití rekreačních objektů, příspěvky na kulturní či společenské aktivity a další.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace