Přejít na obsah

Časté dotazy

  • Pošlete nám Váš vyplněný dotazník, životopis a motivační dopis.
  • Pokud budete vhodným kandidátem na některou z našich pozic, budete pozván na osobní pohovor do naší personální kanceláře (Náměstí Hrdinů 4 - metro Pražského povstání).
  • Před pohovorem doporučujeme prostudovat stránky www.bis.cz a dozvědět se více informací o BIS a její činnosti.
  • Po příchodu vyplníte vstupní dotazník a pak se Vám již budou věnovat personalisté na osobním pohovoru.

Pokud postoupíte dál, tak Vás v následujícím období mimo jiné čeká:

  • Psychologické testování.
  • Na některé pozice praktické testování požadovaných kompetencí (Assessment Centre).
  • Bezpečnostní prověrka.
  • Zdravotní prohlídka v Ústřední vojenské nemocnici.
  • Fyzické testy (obtížnost fyzických testů závisí na pozici).
  • Individuální pohovor.

Nevadí, přijímací řízení k nám trvá cca půl roku a u nás mají otevřené dveře jak uchazeči s praxí, tak absolventi. Dokončené studium je tedy nutné ke dni nástupu (pokud pozice VŠ vzdělání vyžaduje).

Bohužel ne, dle zákona (č.361/2003Sb. Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů) důvody ukončení přijímacího procesu nesdělujeme.
Vzhledem k široké působnosti BIS se nedá jednoznačně odpovědět, uvítáme např. obory mezinárodní vztahy, technická studia, ekonomické zaměření, právnické obory..., ale dveře mají otevřené i zájemci z jiných oborů.
Zapracování nováčků na některé pozice je dlouhodobým procesem (i několik let), proto kariéra u BIS je myšlena především jako odborný růst na pozici, kdy se příslušník stává elitním odborníkem ve své profesi. Práce u nás je především posláním.
Ano, každý příslušník po nástupu absolvuje vstupní vzdělávací kurz, délka kurzu záleží na pozici (až 4 měsíce). Forma vzdělávání je internátního charakteru bez možnosti ubytování mimo vzdělávací středisko (po-pá). Součástí tohoto kurzu je seznámení s fungováním Služby a krom jiného i střelecký výcvik.
Ne, příslušník BIS nemůže dle zákona (č.361/2003Sb. Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů) podnikat. Nelze mít další výdělečnou činnost (až na výjimky schválené stejným zákonem) a pokud před nástupem budoucí příslušník vlastní živnostenský list, ke dni nástupu musí být přerušen nebo ukončen.
Pracovní doba je od 7:45 hod. do 15:45 hod., nemůžeme ovšem vyloučit práci přesčas, pokud to situace bude vyžadovat (některé pozice jsou ve směnném provozu).
Působnost BIS je celorepubliková, na pohovoru Vám bude sděleno pouze město, kde se pozice nachází. Pokud bude pozice v Praze a uchazeč je z jiného města, může využít ubytovnu BIS nebo si požádat o služební byt.
Ano, pokud je jazykový požadavek na pozici, BIS Vám umožní Vaše jazykové znalosti prohlubovat, případně se učit jiný jazyk, který pozice vyžaduje. Další vzdělávání nabízíme v oblasti, kterou potřebujete pro rozvoj znalostí souvisejících s Vaší pozicí.
Ano, nabízíme např. 30 dnů dovolené, možnost sportovního vyžití v našich objektech i mimo ně, zajištění lékařské péče, vlastní stravování (případně možnost využití stravenek), využití rekreačních objektů, příspěvky na kulturní či společenské aktivity a další.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace