Přejít na obsah

Úspěšné studentské stáže u BIS pokračují

Třetím ročníkem budou od 5. do 13. 12. 2019 pokračovat studentské stáže u Bezpečnostní informační služby (BIS). Pro všechny studenty minimálně třetího ročníku vysoké školy, kteří mají české občanství a jsou trestně bezúhonní, se opět otevře unikátní možnost týden pracovat v reálném prostředí zpravodajské služby pod dohledem špičkových odborníků BIS.

Úspěšné studentské stáže u BIS pokračují

Publikováno: 25.9.2019

Úspěšnost předchozích dvou ročníků překvapila i vedení BIS. „Přiznám se, že by mě ani ve snu nenapadlo, že z osmnácti absolventů stáží jich bude do dvou let v BIS pracovat hned sedm,“ neskrývá překvapení a zároveň spokojenost ředitel BIS Michal Koudelka.

Jedním z absolventů studentské stáže, kteří v BIS v současnosti pracují, je i analytik David. Jako student práv se dlouhodobě zajímal o bezpečnostní problematiku i o to, jak v této oblasti fungují jednotlivé státní orgány. „Když se objevila v tisku informace, že BIS pořádá historicky první stáž pro studenty, tak jsem si řekl, že zkusím štěstí,“ vypráví David. Před třemi lety absolvoval stejnou proceduru, která čeká i letošní zájemce. Poslal strukturovaný životopis, motivační dopis a napsal esej na zadané téma. Z 243 zájemců se nakonec po absolvovaném pohovoru do výběru pouhých devíti studentů dostal. „Najednou se ve mně prala trochu obava z neznámého umocněná vědomím, o jaký typ organizace se jedná,“ vzpomíná na první okamžiky David. Samotná stáž ovšem jakékoliv obavy a přehnaný respekt rozptýlila. „Byl jsem nadšený z lidí ze služby, kteří se nám věnovali. Už při stáži jsem cítil ze všech důstojníků nefalšovaný vztah k zemi, kterou chrání, loajalitu ke službě i respekt budící znalosti,“ vybavuje si David chvíle, kdy se začalo rodit jeho rozhodnutí, že pro tuhle službu by chtěl pracovat. „Při závěrečném vyhodnoceni, kdy jsme dostávali certifikáty o absolvované stáži, jsem se definitivně rozhodl a asi za měsíc jsem poslal žádost o přijetí,“ doplňuje v současné době analytik BIS. Svého rozhodnutí podle svých slov ani na okamžik nelitoval: „Je to nesmírně zajímavá a také velmi náročná práce. Ta touha zkusit štěstí byla natolik silná, že jsem se rozhodl, i když jsem ještě neměl uzavřené studium.“  David dnes při práci ve studiu pokračuje a je rád, že tehdy nezaváhal.

Podobný příběh možná prožijí i někteří účastnící letošní stáže. Stejně jako v předchozích dvou ročnících i letos si studenti mohou vybrat z několika témat, kterým by se chtěli během stáže věnovat.

  • Proliferace a bezpečnostní materiál
  • Kybernetická bezpečnost
  • Právo
  • Informační technologie

Každý student, který se chce stáže zúčastnit, najde všechny potřebné informace na webových stránkách BIS na adrese: https://www.bis.cz/studentske-staze/ nebo http://www.bis.cz/kariera. V případě, že splňujete základní požadavky a máte zájem ucházet se o studentskou stáž v BIS, pošlete do 4. 10. 2019 požadované dokumenty na e-mail staze@bis.cz:

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace