Přejít na obsah

Co je veřejný šífrovací klíč

Veřejný šifrovací klíč Bezpečnostní informační služby můžete použít pro větší diskrétnost při e-mailové komunikaci. Vychází ze standardu PGP. Vaši zprávu zamknete pomocí veřejného šifrovacího klíče Služby (text se změní na změť písmen a číslic). Změnu do původní podoby čitelného textu provede až počítač BIS na základě hesla. Pro e-mailovou adresu info@bis.cz je určen klíč info.

Důležité upozornění

Veřejný šifrovací klíč neslouží k přenosu utajovaných informací podle zákona o ochraně utajovaných informací č. 412/2005 Sb.! Na Internetu nikdy nelze zaručit stoprocentní bezpečnost. Slouží pouze pro větší diskrétnost. Vždy je však lepší alespoň se o vyšší míru zabezpečení pokusit, než nechat e-mail úplně v otevřené formě.

Zjednodušené přirovnání

Běžný e-mail se dá přirovnat k pohlednici. Během přepravy ji může kdokoliv otočit a text si přečíst. Zašifrovaný text se dá v tomto smyslu přirovnat k dopisu v obálce.

Jaké programy použít

Pro zašifrovaní e-mailu můžete použít nekomerční program GnuPG. Je ke stažení na adrese www.gnupg.org. Pro snadnou práci si ještě stáhněte doplněk Engimail pro poštovní program Mozilla Thunderbird.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace