Přejít na obsah

Výbor pro bezpečnost projednal jmenování Koudelky ředitelem BIS

Premiér Petr Fiala dnes představil poslancům výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Michala Koudelku jako kandidáta na staronového ředitele Bezpečnostní informační služby. Výbor ve svém usnesení návrh podpořil. O jmenování ředitele BIS rozhodne Vláda ČR na nejbližším zasedání.

Výbor pro bezpečnost projednal jmenování Koudelky ředitelem BIS

„Plukovníka Koudelku nepochybně znáte. Jeho profesní kvality a předpoklady pro tuto  funkci jsou známé. BIS pod jeho vedením dosáhla spousty pozoruhodných výsledků,“ řekl dnes poslancům výboru pro bezpečnost předseda vlády Petr Fiala, když jim Michala Koudelku představoval jako kandidáta na post ředitele BIS na další pětileté období. Předseda vlády připomněl také řadu domácích i zahraničních ocenění, které Michal Koudelka získal.

Nominovaný Michal Koudelka před poslanci poděkoval všem, kteří ho v předchozích pěti letech podporovali a premiéru Fialovi za odvahu čestnost. „BIS je dnes silnou a sebevědomou službou, uznávanou doma i v zahraničí,“ uvedl Michal Koudelka. Poslancům nastínil priority, se kterými by chtěl jít do dalšího pětiletého období. „Za posledních pět let se změnily hrozby, kterým musí naše služba čelit. Vedle těch přetrvávajících a známých jako je terorismu nebo špionáž čelíme hrozbám novým, možná méně viditelným, ale nikoliv méně nebezpečným jako jsou hrozby nejrůznějších dezinformačních kampaní a hrozby v kyberprostoru,“ konstatoval Koudelka.

Michal Koudelka byl po prvním pětiletém období v křesle ředitele BIS 16. srpna roku 2021 pověřen vládou Andreje Babiše dočasným řízením služby s tím, že o definitivním jmenování nového ředitele má rozhodnout až nová vláda vzešlá z voleb. Dnešním projednáním ve výboru pro bezpečnost byl splněn první ze zákonných kroků k definitivnímu jmenování nového ředitele BIS.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace