Přejít na obsah

Ředitel BIS Koudelka povýšen do generálské hodnosti

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka byl dnes prezidentem republiky Petrem Pavlem povýšen do hodnosti brigádního generála. Stalo se tak při slavnostním aktu na Pražském hradě. Spolu s ním bylo do generálských hodností povýšeno dalších třináct příslušníků bezpečnostních sborů.

Ředitel BIS Koudelka povýšen do generálské hodnosti

Publikováno: 8.5.2023

Michal Koudelka je ředitelem Bezpečnostní informační služby šest let a vykonává své druhé funkční období. Přesto se generálské hodnosti dočkal až 8. května 2023. Poslední tři vlády sice opakovaně navrhovaly (celkem sedmkrát) Michala Koudelku na povýšení, ale předchozí prezident Zeman jejich návrhy odmítal. Až osmému návrhu vyhověl nový prezident Petr Pavel.

Ředitel BIS na závěr slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě za všechny povýšené generály poděkoval a řekl, že cítí hrdost i odpovědnost:  "Stojíme tady nejen jako jednotlivé osobnosti, ale také jako zástupci našich kolegů - tedy všech příslušníků bezpečnostních složek a armády, bez jejichž každodenní tvrdé práce a nasazení bychom zde dnes nebyli. Za to jim patří velký dík."

Michal Koudelka připomněl, že bezpečnostní situace ve světě a Evropě je mimořádné vážná kvůli brutální a ničím nevyprovokované agresi Ruské federace proti Ukrajině. Podle jeho slov na bezpečnostní složky státu nyní spoléhají všichni občané, kterým je třeba garantovat, že Česká republika zůstane i nadále jednou z nejbezpečnějších zemí světa. "Za přítomné generály mohu slíbit, že pro bezpečnost naší uzemě budeme i nadále dělat maximum, nikdy nepolevíme a neustoupíme žádným tlakům," uzavřel Koudelka a poblahopřál svým kolegům generálům. 

Spolu s Michalem Koudelkou byli do generálských hodností nově povýšeni například ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Vladimír Posolda, ředitel moravskoslezských hasičů Radim Kuchař nebo ředitel policie v Olomouckém kraji Tomáš Landsfeld. 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace