Přejít na obsah

Prezident republiky jmenoval ředitele BIS Koudelku do hodnosti generálmajora

Prezident republiky Petr Pavel dnes na Pražském hradě jmenoval do hodnosti generálmajora ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Spolu s ním získali generálské hodnosti mimo jiné také bývalí ředitelé zpravodajských služeb Jiří Růžek a Petr Zeman.

Prezident republiky jmenoval ředitele BIS Koudelku do hodnosti generálmajora

Publikováno: 8.5.2024

Ředitel BIS Michal Koudelka získal v rámci letošního jmenování nejvyšší hodnost a měl tedy tu čest promluvit za všechny nové generály. 

"Je pro mě velkou ctí, že mohu jménem všech dnes povýšených generálů poděkovat za významné ocenění naší práce i práce našich podřízených, protože bez nich bychom tady nestáli.

Povýšení do generálské hodnosti sebou ale také nese kromě pocitů hrdosti, které dnes prožíváme i zodpovědnost, a ta není v současné bezpečnostní situaci vůbec malá. 

Brutální ruská agrese proti Ukrajině, odporný útok teroristické organizace Hamás na Izrael, obecně vzrůstající riziko terorismu, rostoucí  napětí mezí Čínou a Taiwanem..., a tak bych mohl pokračovat. Každému je asi jasné, že situace ve světě je mimořádně napjatá a týká se nás víc, než bychom si přáli. Je tedy logické, že dnes k bezpečnostním složkám s důvěrou a očekáváním hledí občané naší  země více než kdykoliv v minulosti. 

Chci tady za zástupce armády a bezpečnostních sborů jasně říci a ubezpečit českou  veřejnost, že jsme připraveni dostát naší přísaze a udělat vše co je v našich silách, aby Česká republika zůstala i nadále  jednou z nejbezpečnějších zemí světa a příjemným místem k životu."

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace