Přejít na obsah

BIS podporuje další ročník kyber soutěže pro studenty

Letos se v České republice koná už 6. ročník Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti (NSKB www.kybersoutez.cz). Bezpečnostní informační služba (BIS) už tradičně patří k hlavním partnerům a její ředitel Michal Koudelka převzal nad jejím konáním záštitu.

BIS podporuje další ročník kyber soutěže pro studenty

Publikováno: 17.2.2022

Soutěž pro studenty v kybernetické bezpečnosti má rok od roku stále více příznivců a zájem mezi studenty ve věku mezi 9 - 25 lety je mimořádný. Do prvního kola šestého ročníku soutěže se zapojilo 5.439 studentů z téměř 400 škol z celé ČR. Studenti si na reálných případech mohou vyzkoušet, jak vypadá skutečný boj s kybernetickými útoky. „Každý rok nás překvapí, kolik mladých lidí má mimořádné znalosti a schopnosti v této oblasti. Obdivuhodné jsou jejich schopnosti a návrhy řešení zadaných úkolů jsou inspirativní i pro zadavatele z řad bezpečnostních institucí,“ říká za pořádající mezinárodní organizaci AFCEA (www.afcea.cz/o-nas)  Josef Strelec. AFCEA zaměřuje dlouhodobě svoji pozornost do oblasti podpory rozvoje informačních a komunikačních technologií ozbrojených sil jako jednoho z významných nástrojů obrany všeobecně uznávaných morálních hodnot demokratického světa.

Hlavním odborným garantem soutěže je Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB). Pořadatelem národního finále soutěže je Česká pobočka AFCEA (www.afcea.cz/o-nas) ve spolupráci s Centrem kybernetické bezpečnosti, z.ú. (www.kybercentrum.cz) a se Správou informačních technologií v Plzni  (www.sitmp.cz). Národní finále 6 ročníku NSKB se uskuteční dne 19. května 2022 v areálu SIT Port, Cukrovarská 20, Plzeň (www.sitport.cz).

Pro BIS je studentská soutěž prostorem, kde může sledovat budoucí elity, které se budou pravděpodobně věnovat oborům, které s kybernetickou bezpečností nějak souvisí. „Aktivně se účastníme každého ročníku kybernetické soutěže, protože v těch mladých lidech je obrovský potenciál pro budoucnost a chceme mít možnost být s nimi v kontaktu a dát jim najevo, že pokud by jednou svojí budoucnost chtěli spojit s bezpečností státu, tak jim umíme nabídnout atraktivní práci v prestižní organizaci,“ říká ředitel BIS Michal Koudelka.

V loňském roce byl v rámci pátého ročníku natočen rozhovor s mluvčím BIS Ladislavem Štichou o práci zpravodajských služeb v souvislosti se kybernetickou bezpečností. Video je součástí této zprávy.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace