Přejít na obsah

BIS má oficiální účet na Twitteru

Bezpečnostní informační služba má od 27. září 2018 oficiální účet na sociální síti Twitter (https://twitter.com/biscz). Za první tři dny od zveřejnění má více než čtyři tisíce sledujících. "Twitter je dalším krokem ke zlepšování a rozšiřování komunikace služby s veřejností. Inspirovali jsme se u nejvýznamnějších zpravodajských organizací světa i když nemáme za sebou jejich bohatou historii," říká k nové formě komunikace BIS její ředitel Michal Koudelka.

BIS má oficiální účet na Twitteru

Publikováno: 30.9.2018

Podle něj je účet BIS na síti Twittwer zejména důležitým nástrojem komunikace ve chvílích, kdy bude nutné reagovat například na bezpečnostní situaci rychle a přesně. "Zkušenosti ze zahraničí ukázaly, že tento rychlý způsob komunikace dokáže velmi omezit šíření dezinformací a poplašných zpráv například v případech teroristických útoků," dodává Michal Koudelka. 

Přesto, že je účet na sociální síti především připraveným nástrojem pro krizovou komunikacu, budou se na něm objevovat v omezené míře i standardní informace o BIS a jejím fungování, aktuality, odkazy na tiskové zprávy, ale objeví se také sdlílení zajímavých článků z českých a zahraničních médií s bezpečnostní tématikou či odkazy na zajímavé informace od partnerských zpravodajských služeb. "Jsme limitování zákonným rámcem, ve kterém se můžeme pohybovat. Určitě tedy nepůjde o komunikaci zcela pravidelnou a rozsáhlou. Každopádně v rámci toho, co nám legislativa umožňuje, se budeme snažit nabídnout zajímavý obsah," uzavírá ředitel BIS Michal Koudelka. 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud budete nadále používat tuto stránku, souhlasíte s používáním těchto technologií. Další informace