Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Státní zástupce odmítá obvinění vznášené senátorem Štětinou

 

„Bezpečnostní informační služba nezasahovala do práce orgánů činných v trestním řízení v případě bývalého důstojníka BIS V. Hučína. K tomuto závěru dospěl žalobce Michal Zachystal, který má případ na starosti“ – píše úvodem ČTK ve své zprávě, vydané v agenturním servisu dne 14. 1. 2008 ve 14.22 hod.

 

Další část textu pak cituje přímé vyjádření, které státní zástupce M. Zachystal poskytl České tiskové kanceláři: „BIS v tomto případě nepochybila. Pokud se její příslušníci v případu jakkoli angažovali, tak v souladu se zákonem.“

 

Konstatování státního zástupce tak jednoznačně odmítá zcela opačné tvrzení, které v posledních měsících opakovaně veřejně vyslovuje senátor Jaromír Štětina. Podle jeho slov BIS před osmi lety, na přímý pokyn vlády ČSSD, rozpracovala diskreditační kampaň s cílem zničit svého bývalého příslušníka V. Hučína. Důvodem měly být informace o stycích ČSSD s představiteli bývalého režimu a jeho tajné policie, které Hučín shromažďoval. Ve snaze potvrdit své obvinění, předal senátor Štětina v listopadu 2007 parlamentní komisi pro kontrolu BIS písemnosti, které měly jím vznesené nařčení dokázat.

 

Bezpečnostní informační služba ve svém vyjádření v loňském roce obviňující slova, pronášená senátorem Štětinou, důrazně odmítla jako lživá a předseda komise pro kontrolu BIS Jeroným Tejc je označil za spíše úsměvná.

 

zpět
Top