Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

BIS již podruhé zve vysokoškoláky na stáž

Ochrana významných ekonomických zájmů státu, kybernetická bezpečnost nebo právo v oblasti tajných služeb. To jsou jen některá témata druhého ročníku studentských stáží u Bezpečnostní informační služby. Z nabízených tématických okruhů budou studenti vybírat podle svých zájmů a preferencí. Stáž se uskuteční od 19. do 27. dubna 2018

Historicky první stáž, která se uskutečnila letos v květnu byla mimořádně úspěšná. "Byl jsem mile překvapen, jak zajímaví a talentovaní lidé se stáže zúčastnili. Pokud někdo říká, že mladá generace už nestojí za moc, tak tihle studenti to zcela vyvrátili," říká ředitel BIS Michal Koudelka. Jeho slova potvrzuje i ředitel Řízení lidských zdrojů: "Studenti byli ze stáže nadšeni, věřím, že jsme jim pomohli v jejich budoucím profesním rozvoji a zároveň nám dokázali dát řadu inspirativních nápadů do dalších ročníků. S většinou z nich jsme v kontaktu a neprozradím nic tajného, když řeknu, že několik z nich již je v našem přijímacím řízení." Stáž tak splnila nad očekávání dobře svůj účel. "Zpravodajské služby potřebují špičkové odborníky a je skvělé, když se podaří získat mladé lidi na počátku jejich kariéry, kdy mají obrovský potenciál dalšího růstu," neskrývá spokojenost ředitel BIS. Zároveň přiznává, že byl překvapen i motivací studentů, kteří na prvních místech uváděli silný vztah ke své zemi a připravenost být prospěšní při obraně a ochraně státu. "Byla radost vidět ty mladé lidi při práci. Jejich obrovské zapálení a kreativita spojená s rozvahou a odpovědností nepolevovala ani po mnoha hodinách celodenního plnění velmi náročných úkolů," vzpomíná na první stáž ředitel Řízení lidských zdrojů.

Druhý ročník, který se uskuteční 19. - 27. dubna 2018 nabízí celkem čtyři tématické oblasti, ze kterých budou studenti vybírat:

Významné ekonomické zájmy

Kybernetická bezpečnost

Informační technologie

Právo

Studenti pod vedením expertů získají zkušenost přímo v prostředí zpravodajské služby, seznámí se s postavením BIS v rámci bezpečnostního systému České republiky, získají přehled o aktuálních bezpečnostních hrozbách, budou mít možnost diskutovat se zástupci nejužšího vedení a osvojí si při plnění různých úkolů řadu nových dovedností. "Po sedmidenní stáži obdrží účastníci exkluzivní certifikát o jejím absolvování. Stejně jako se stážisty z prvního ročníku zůstaneme v kontaktu a třeba opět získáme nové kolegy," doufá ředitel řízení lidských zdrojů.

BIS stejně jako řada významných zahraničních zpravodajských služeb změnila svojí personální politiku směrem k mnohem větší otevřenosti. BIS se pravidelně účastní veletrhů práce, kde má svůj stánek, pořádá přednášky na vysokých školách a letos poprvé připravila specializovanou stáž pro studenty od třetího ročníku bakalářského studia výše. Všichni zájemci najdou podrobné informace na adrese: www.kariera.bis.cz

 

zpět
Top