Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Poprvé v historii Bezpečnostní informační služby. A určitě ne naposled. Slova, která mě těší a o nichž jsem věděl, že je dřív nebo později vyslovím. Je to poprvé, kdy studentům českých vysokých škol nabízíme stáž v naší zpravodajské službě. A mohu dodat, že tak plníme i přání, s kterým se na nás, v posledních měsících z prostředí vysokých škol, obracela řada zájemců.

 

Stáž zatím nebude dlouhá, potrvá týden a proběhne uprostřed května. Rozhodně nejde o to, že by si snad vysokoškoláci v reálných situacích a operacích naostro osahávali a zkoušeli zpravodajské řemeslo. Studenti, kteří splní naše požadavky a projdou sítem poměrně náročného výběru, si vyberou jednu ze čtyř oblastí, mezi které patří např. terorismus. Pod dohledem našich důstojníků se pak budou zvolenému tématu věnovat podrobně, do hloubky a v detailech, z mnoha různých úhlů a v kontextu současného stavu světa. Jasně a konkrétně o tom všem mluvíme na našem webu kariera.bis.cz.

 

Smyslem a cílem pro nás nového kroku, kterým o malý, ale přece jen zřetelný kousek vstoupíme mezi veřejnost, je snaha posunout hledání nových, perspektivních lidí na kvalitativně vyšší úroveň. Volíme aktivní přístup. Nechceme sedět s rukama v klíně, a jen čekat, kdo se přihlásí. Navazování kontaktů s posluchači univerzit a jejich prohlubování během studia, s možnou perspektivou, že absolvent školy rozšíří řady zpravodajských důstojníků, je u většiny našich partnerských zahraničních agentur už roky zcela běžné a mimořádně přínosné.

 

Stáži přeji úspěch a těším se, že studenty osobně pozdravím.

 

plk. Ing. Michal Koudelka

zpět
Top