Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Senátor Štětina: BIS mě zastrašuje

 

Do redakcí řady listů a elektronických sdělovacích prostředků, rozeslal senátor Jaromír Štětina v pondělí 12. 9. 2011 tiskovou zprávu, ve které mj. uvádí:

 

„Příslušní pracovníci BIS se mne snaží zastrašit organizováním kampaně, která má dokazovat, že jsem spolupracoval v době normalizace s StB. Podle zdrojů blízkých BIS k tomu používají (i zneužívají) své vlivové osoby a agenty. Patří k nim i aktivista Tomáš Pecina, bývalý pracovník BIS Jan Schneider a novinář Jan Rejžek. V posledních týdnech zesílily psané, telefonické i fyzické útoky. Poslední z nich se udál dnes dopoledne na Pankráci, kdy se auto, které jsem řídil, snažil agresivně vytlačit ze silnice muž v černé Octavii Škoda.“

 

Jako reakci na obvinění, vznesená senátorem Štětinou, poskytl včera mluvčí BIS Jan Šubert sdělovacím prostředkům následující vyjádření:

 

Důrazně a s plnou odpovědností odmítám, že bychom senátora Štětinu nějak zastrašovali, organizovali proti němu jakési kampaně, nebo se snad pokoušeli jej fyzicky ohrozit. Považuji takové obvinění za naprosto nehorázné. Je to lež. Tvrdě se ohrazuji a dáváme podnět našemu parlamentnímu kontrolnímu orgánu.

 

Prostředky a metody, o kterých p. senátor Štětina mluví, Služba zásadně nepoužívá. Nejsme předlistopadová Státní bezpečnost!

 

zpět
Top