Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Nevěřte dobře informovanému zdroji Lidových novin

 

Naše slovo k textu LN „Kancléř Mynář na odstřel“ – 11. 8. 2015

 

„Dobře informovaný zdroj“ LN nic neví a lže


Bezpečnostní informační služba důrazně odmítá, že by v kontextu bezpečnostních prověrek reagovala na požadavky Národního bezpečnostního úřadu neúplně, nedostatečně, nebo nekonkrétně. Odpovědi BIS, adresované NBÚ, jsou vždy jasné, srozumitelné a konkrétní !

 

Výše uvedenými slovy reagujeme na pozoruhodné – a především lživé  – sdělení „dobře informovaného zdroje“, který k veřejnosti promlouvá v rozsáhlém textu redaktora Martina Shabu „Kancléř Mynář na odstřel“, zveřejněném na první straně Lidových novin v úterý 11. 8. 2015. Podle tohoto „dobře informovaného zdroje“ Národní bezpečnostní úřad, který se prověrkou hradního kancléře Vratislava Mynáře zabývá, nemohl vinou BIS o prověrce rozhodnout.

 

„Od BIS přišla velmi obecná zpráva. Na jejím základě vlastně nebylo možné učinit žádný relevantní závěr – prozradil LN dobře informovaný zdroj“ – píší doslova ve zmíněném textu Lidové noviny.

 

A tak už jen dodejme, že „dobře informovaný zdroj“ Lidových novin má mizerné, nepravdivé, zatraceně špatné informace. Řečeno jednou větou: nic neví a lže.

 

zpět
Top