Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

BIS bude mít i letos stánek na veletrhu práce PROFESIA DAYS

 

Bezpečnostní informační služba se i letos zúčastní veletrhu práce PROFESIA DAYS v pražských Letňanech ve dnech 25. - 26. 10. 2017. Samostatný stánek pro všechny zájemce o práci pro zpravodajskou službu České republiky bude na veletrhu už podruhé.

 

Analytik, operativec, ICT specialista, ekonom, znalec cizích jazyků, právník, strážný ale také elektrikář, automechanik, malíř nebo údržbář. To jsou jen některé z profesí, které najdou uplatnění u Bezpečnostní informační služby. "S růstem nejrůznějších bezpečnostních hrozeb roste i počet úkolů, které musí zpravodajské služby plnit. K tomu samozřejmě potřebujeme mít dostatek kvalitních lidí v terénu i v zabezpečení. Pracovní veletrh je skvělou příležitostí na neformální setkání se všemi zájemci a k prezentaci služby na veřejnosti," vysvětluje ředitel BIS Michal Koudelka. Podle jeho slov si služba na nezájem lidí rozhodně stěžovat nemůže, ale na nové důstojníky a zaměstnance jsou kladeny mimořádně vysoké nároky a jen zlomek zájemců hustým sítem projde. "Z každé stovky lidí, která zašle životopis, uspěje v průměru pouhých pět," potvrzuje náročný proces výběru i ředitel řízení lidských zdrojů BIS.

 

Například v roce 2016 chtělo v BIS pracovat téměř 9 000 zájemců. Vstupní pohovor výběrového řízení absolvovalo 1600, přijato bylo něco přes 50 nových příslušníků a zaměstnanců.

 

K velké selekci dochází už v prvním kole, kdy se posuzují podané žádosti o službu v BIS. Výběrové řízení má několik kol. U všech zájemců se ověřuje jejich motivace, schopnosti, osobní vlastnosti a každý adept na budoucího důstojníka prochází všestranným náročným testováním. "Máme zájem o skutečně ty nejlepší na trhu, kteří zároveň vedle svých profesních znalostí musí naplňovat i řadu pro zpravodajskou službu zásadních lidských vlastností," doplňuje Michal Koudelka. Každý, kdo by chtěl pracovat pro BIS, musí počítat s procesem trvajícím zhruba půl roku. Součástí přijímacího řízení jsou zdravotní, psychologické a fyzické testy a samozřejmostí pro všechny zájemce o služební poměr je bezpečnostní prověrka minimálně na stupeň tajné. U vybraných profesí je požadováno vysokoškolské vzdělání a znalost anglického jazyka. U všech uchazečů se předpokládá bezúhonnost.

 

Účast personalistů zpravodajských služeb na veřejných akcích není v zahraničí ničím neobvyklým. Nejvýznamnější služby světa včetně CIA, DIA, FBI, NSA, BND, MI5 či Mossadu hledají nové lidi všemi dostupnými způsoby včetně účasti na veřejných prezentacích a pracovních veletrzích. V následujících měsících a letech lze dokonce očekávat, že tento trend bude nadále zesilovat. Americká CIA i britská MI5 už několikrát deklarovaly, že počet jejich příslušníků bude v blízké budoucnosti výrazně vyšší než dnes.

 

Každý, kdo by chtěl získat více informací o pracovních příležitostech ještě před tím, než se vydá do Letňan, tak může navštívit personální stránky BIS na adrese: www.kariera.bis.cz.

 

zpět
Top