Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Poslanec Hojdar nikdy nebyl v hledáčku BIS

 

Bývalý poslanec Josef Hojdar se v rozhovoru pro časopis Reflex (10/2006) s odstupem více než dvou let znovu vrací k případu svého údajného sledování Bezpečnostní informační službou. K obvinění, které vyslovuje na naši adresu, jsme se jednoznačně vyjádřili již v roce 2003. Znovu tedy opakujeme: Josef Hojdar nikdy nebyl předmětem zájmu BIS.

 

“Už tehdy jsem oficiálně řekl, že mě sledovala BIS” – vrací se bývalý poslanec Josef Hojdar, ve svém rozhovoru pro časopis Reflex (10/2006), k případu svých odposlechů a údajného sledování Bezpečnostní informační službou, o kterém mj. obšírně referoval deník Právo ve dnech 23., 26., 27. a 28. srpna 2003. Z jeho dalších odpovědí pro Reflex lze navíc vyvodit závěr, že se tak mělo dít na pokyn tehdejší premiéra Špidly, na jehož adresu J.Hojdar říká:”Chtěl na mě něco najít, případně na mě něco ušít. Aby se mě zbavil. Abych byl zticha.”

 

K obvinění, které Josef Hojdar vyslovuje směrem k BIS, jsme se jednoznačně vyjádřili již v roce 2003. A tak jen opakujeme:

 

Velmi důrazně protestujeme proti jakémukoliv spojování odposlechů a údajného monitorování pohybu a jednání bývalého poslance Josefa Hojdara s Bezpečnostní informační službou. Naše Služba pana Hojdara nikdy nesledovala, operativně nerozpracovávala, nikdy nebyl předmětem jejího zájmu. Ostře proto odmítáme spekulace, které naznačují, že v daném případě pracovala BIS na politický pokyn. K osobě Josefa Hojdara nedostala BIS od tehdejší vlády – nebo snad přímo od bývalého premiéra Špidly – jakékoliv zadání. Bezpečnostní informační služba byla, je a musí zůstat přísně apolitická. Její zneužití pro jakékoliv politické účely by bylo toboganem, vedoucím do pekel.

 

 

zpět
Top