Bezpečnostní Informační Služba

zpravodajská služba České republiky

Aktuálně

Ředitel BIS J. Lang o zpravodajském centru pro boj s terorismem

 

Dne 25. 9. 2006 zveřejnila Česká tisková kancelář rozhovor, který jí na výše uvedené téma poskytl ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang. Text, zpracovaný ČTK, přinášíme v plném znění.

 

Praha 25. září (ČTK) – Češi si stále málo uvědomují nebezpečí, kterému jsou v moderním světě vystaveni, tvrdí Jiří Lang – ředitel Bezpečnostní informační služby, která byla nedávno pověřena koordinací zpravodajských služeb při získávání informací týkajících se terorismu. Přitom právě informovanost veřejnosti a dobrá spolupráce s policií může být podle Langa jednou z nejúčinnějších zbraní proti terorismu.

 

Lang to řekl v rozhovoru, který poskytl ČTK krátce před vyhlášením zvýšených bezpečnostních opatření v celé Praze.

 

Vláda o nich informovala v noci na sobotu kvůli konkrétní vážné hrozbě teroristického útoku, o níž dostala informace ze zahraničí. Na riziko útoku, které se týká výhradně Prahy, upozornily kabinet tajné služby. Do ulic byl nasazen zvýšený počet policistů, pozornost se zaměřuje zejména na místa, která běžně nejsou nijak výrazně střežena.

 

„Když se v nějakém přímořském letovisku stane bombový útok, lidé z jiných zemí tam přestanou jezdit. Češi tam naopak jedou, protože zájezdy jsou levnější“, uvedl Lang příklad českého přístupu k problému terorismu.

 

zpět
Top